« Máj 2024 »
Po Ut St Št Pi So Ne
    12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031Oceanic DataMask HUD


Oceanic DataMask HUD

Čas od času sa stane, že niekto príde s niečím naozaj revolučným. No a tento raz sa to podarilo Oceanicu s jeho spojením masky a potápačského počítača.

Oceanic bol vždy na vrchole technologických zmien. Tento raz sa však prekonali. Ich nová maska obsahuje miniatúrny LCD displej z tekutých kryštálov, špeciálnu optiku, mikroprocesor, snímač hĺbky, užívateľom vymeniteľnú batériu, bezdrôtový tlakový prijímač a kontrolný softvér. Áno, toto všetko sa im podarilo umiestniť do potápačskej masky !!

Prítomnosť tohoto zariadenia pred vašim zrakom vám nielen uvoľňuje ruky a pripravuje vás o ďalší kus techniky, ale vám taktiež umožňuje kontrolovať momentálnu hĺbku, čas pod vodou, tlak zmesi vo fľaši a zvyšný čas ponoru. Všetky tieto informácie sú zobrazené doslova „kryštálovo“ čiste, nezávisle od viditeľnosti vody. Ak ste niekedy nevideli na svoje budíky napriek tomu, oceanic datamask hud že ste ich mali doslova nalepené na maske a zároveň ich osvetľovali svojou lampou, viete aký prínos má táto technológia.

Podsvietenie sa dá nastaviť aby svietilo stále alebo len pri potrebe. Taktiež sa dá nastaviť jeho intenzita. Potápanie bez nutnosti kontrolovať vaše zápästie je tak návykové, že v prípade potreby maska na seba dokáže upozorniť aj zvukovo. Ľahko sa vám môže totiž stať, že sa necháte uniesť a zabudnete kontrolovať potrebné údaje. LCD je tak maličké, že jeho grafický výstup bolo treba zväčšiť optikou. Tá sa zároveň stará o to, aby bol obraz ostrý nezávisle na zraku potápača.

www.oceanicworldwide.com

datum a cas 27 Jan 2009 » 03:37