« Október 2023 »
Po Ut St Št Pi So Ne
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031Najlepšia práca na svete


Najlepšia práca na svete

Ak ste si niekedy mysleli, že niet pre potápača na svete lepšieho zamestnania ako inštruktor potápania v slnkom zaliatom Egypte, mýlili ste sa. Austrálsky úrad turistického ruchu totiž vyhlásil výberové konanie na „správcu ostrova“. A popis podľa Austrálskych úradníkov vôbec nie je prehnaný. Skutočne sa totiž jedná o „Najlepšiu prácu na svete“.

Na začiatok poviem, že po podpísaní kontraktu sa od vás mesačne očakáva 12 hodín práce po dobu 6 mesiacov na ostrove Hamilton, ktorý sa nachádza pri pobreží Queensland-u. Vašou hlavnou pracovnou náplňou je chovanie rýb a korytnačiek. Očakáva sa pomoc aj pri rozvoze pošty. Ale nečakajte, že vás niekto o piatej ráno bude nútiť bicyklovať v daždi s 10 kilovou taškou plnou listov. Tu sa poštár medzi ostrovmi prepravuje hydroplánom. Vo voľnom čase (a to ho bude skutočne dosť) sa môžete potápať s veľrybami, šnorchlovať alebo sa len tak túlať po ostrove a spoznávať jeho krásy. Všetky vaše zážitky je potrebné fotodokumentovať a nazbierané údaje oznamovať svetu prostredníctvom blogu. Vašou úlohou je v skutočnosti prilákať turistov do oblasti Veľkého bariérového útesu. Modré nebo, páliace slnko, krištáľová voda a biely piesok. Čo viac si priať?

Snáď ešte pár poznámok k ubytovaniu za ktoré sa samozrejme renta neplatí. Je to trojizbová vila s bazénom a s výhľadom na záliv. Skoro som zabudol. Čistenie toho bazénu patrí tiež pod pracovnú náplň správcu. Plat úspešného uchádzača bude 74 000 EUR, čo po prepočítaní na odpracované hodiny robí niečo viac ako 1000 EUR na hodinu. Ak máte záujem uchádzať sa o danú pozíciu, môžete tak urobiť do 22 Februára prostredníctvom jedno-minútovej video nahrávky.

Desiateho Mája bude vybratých 11 uchádzačov, ktorí poletia na ostrov. Tam ich čaká štvordenný pohovor, na základe ktorého sa vyberie výherca. „Do práce“ potom treba nastúpiť prvého Júla. No a hádam ste si nemysleli že si budete letenku cvakať z vlastného. V cene je spiatočná letenka a dokonca aj výdaje na cestovanie po okolitých ostrovoch. Ste predsa nejaký správca nie ? tourism queensland
Inzerát bol odoslaný do celého sveta. Šance že sa stanete tým vyvoleným, sú teda mizivé. Ale ak by sa to niekomu z vás podarilo, dajte aspoň vedieť. www.islandreefjob.com strazca ostrova najlepsia praca na svete
the best job in the world velky barierovy utes the great barrier reef