« Október 2023 »
Po Ut St Št Pi So Ne
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
pokračuj navrcholAdrenalínový kúpeľ s krokodílom


V Austrálii majú novú adrenalínovú atrakciu. Neodporúčam však skúšať, pokiaľ sa nepokladáte za úplného blázna, alebo si nechcete poriadne „naklásť“ do plaviek. Ak však trpíte chronickou pasivitou, mám pre vás dobrú správu. Pri tomto type adrenalínového besnenia sa stretnete tvárou v tvár s obrovským morským krokodílom. A ak vás to nezabije, tak budete pri najmenšom do konca svojho života hyperaktívny.

Austrálske mestečko Darwin má v krokodílom parku Crocosaurus Cove novú atrakciu. Každý zúfalý záujemca má šancu prezliecť sa do plaviek, nahodiť na seba potápačskú masku a ponoriť sa do nádrže plnej krokodílov. Nájdete tu napríklad 4,5 metrového krokodíla menom Burt, ktorý bol zvieracím hrdinom prvého filmu Krokodíl Dundee či albína menom Snowy. Ten bol odchytený z rieky po podozrení že zabil a zožral človeka.

croco cove „Klietka smrti“ je miestny názov pre klietku z plexiskla šesťuholníkového tvaru, ktorá má zabezpečiť vašu bezpečnosť. Je špeciálne navrhnutá, aby bolo pre krokodíla nemožné sa do nej zahryznúť. Zmestia sa do nej maximálne dve vystrašené osoby. Klietka sa ponorí takmer celá tak, aby sa záujemcovia mohli hocikedy nadýchnuť. Napriek tomu, že je považovaná za dokonalú ochranu, záujemca je povinný podpísať papier o zbavení zodpovednosti, kde sú použité slová ako záchvaty paniky, hyperventilácia, nervové zrútenie či dokonca zástava srdca.

Než sa však ponoríte, uvedomte si že krokodíl má najsilnejší stisk čeľustí zo všetkých zvierat na Zemi. Jeho čeľuste vyvinú tlak dvoch ton. To je dosť na to, aby sa doslova prestrihli cez plát kovu. Teraz začínam chápať, ako sa miestni dostali k názvu klietka smrti. Ale ak vás už nebaví dráždiť hladnú murénu holou rukou či potápať sa s veľkým bielym žralokom, je táto atrakcia presne pre vás.

www.crocosauruscove.com

datum a cas 13 Oct 2008 » 00:52